kliknij  Wizfon.pl

Zasoby-Wszystko

Wiadomości

Ostatnio przeglądane

Przedluzacz pilota Siganl przewodowy Zobacz większe

Przedluzacz pilota Siganl przewodowy

14129

Nowy produkt

Więcej informacji

Przedłużacz pilotów Signal-Link umożliwia sterowanie z innego pokoju dowolnym urządzeniem Audio-Video posiadającym pilota podczerwieni (tunery sat, magnetowidy, wieże audio). Jest szczególnie użyteczny w domowych instalacjach antenowych, gdzie jeden tuner TV cyfrowej może obsłużyć kilka gniazdek TV. Warunkiem poprawnej pracy jest prawidłowo wykonana instalacja antenowa rozgałęźna lub odgałęźna. Urządzenie zasilane jest poprzez dołączone w komplecie zasilacze 12V.
Signal-Link - Przedłużacz pilota wykorzystujący istniejącą instalację antenową
Widok urządzenia.

Signal-Link - Przedłużacz pilota wykorzystujący istniejącą instalację antenową
Zasilacze znajdują się w komplecie.

Urządzenie składa się z odbiornika sygnału pilota (IR Receivera) który zamienia sygnał pilota na sygnał wielkiej częstotliwości 11 MHz i emituje go do instalacji antenowej, oraz nadajnika sygnału pilota (IR Reemitera) który ów sygnał zamienia z powrotem na sygnał podczerwieni. Dostępne są również dodatkowo same odbiorniki (IR Receivery).
Aby poprawnie ustawić emiter podczerwieni należy połączyć razem oba moduły i doświadczalnie wybrać miejsce zamocowania emitera A (rys.1).


Piloty sterujące urządzeniami należy ukryć razem z czujnikiem odbiornika B np. w pudełku po butach sprawdziwszy uprzednio, żeby sygnał z pilotów nie działał bezpośrednio na sterowane urządzenia.Teraz należy podłączyć IR Reemiter do gniazda antenowego. Montaż IR Receivera jest analogiczny. Należy podłączyć go do gniazda antenowego a wtyczkę antenową odbiornika TV umieścić w gniazdku IR Receivera (rys.2.)
Czujnik odbiornika B należy umieścić w pobliżu odbiornika TV tak, aby sygnał z pilota dochodził do niego bezpośrednio.
W wypadku większej instalacji lub konieczności przechodzenia sygnału przez mocno tłumiące odgałęźniki moźe okazać się konieczne zwiększenie poziomu wyjściowego IR Receivera. Należy to zrobić ostrożnie posługując się małym wkrętakiem.
Uwagi:
a - Upewnij się, że emiter A i czujnik B są poprawnie zamocowane i nie ma na drodze sygnału podczerwieni żadnych przeszkód.
b - W przypadku montażu większej ilości urządzeń Signal-Linka sprawdź czy nie występuje jeden z przypadków jak na rys. 4a...4c.


c - Jeśli instalacja antenowa jest tak zbudowana, że na drodze sygnału znajduje się wzmacniacz to przedłużacz nie będzie działał

Uwaga: Przedłużacz nie współpracuje z odbiornikami Cyfra+.

30 innych produktów w tej samej kategorii: