kliknij  Wizfon.pl

Dyski Twarde

Wiadomości

Ostatnio przeglądane

DYSK HDD 4TB Zobacz większe

DYSK HDD 4TB

14153

Nowy produkt

Więcej informacji

Dysk HDD Western Digital 4TB 3.5
Widok dysku

Dysk HDD Western Digital 4TB 3.5
Widok naklejki informacyjnej
Dyski twarde Western Digital serii PURPLE zostały zaprojektowane do stosowania w systemach monitoringu wideo działających w trybie 24x7. Oferują dostosowaną wydajność, dużą pojemność i długotrwałą niezawodność. Napędy są przystosowane do pracy non-stop w urządzeniach do przetwarzania audio/wideo, takich jak rejestratory DVR czy rejestratory w systemach telewizji przemysłowej opartych na platformie PC.
Dyski serii PURPLE bazują na serii RED. Modyfikacji pod kątem pracy w systemach monitoringu uległy niektóre funkcje firmware'u. Mają one na celu zmniejszenie możliwości utraty klatek obrazu spowodowanej błędami lub dużym obciążeniem (AllFrame), zmniejszony pobór mocy (IntelliPower) itp.
Napędy Western Digital są rekomendowane przez wszystkich czołowych producentów urządzeń CCTV.
Dyski WD40PURX posiadają znacznie lepsze parametry pracy od ich odpowiedników dedykowanych do stanowisk komputerowych PC. Wśród tych, mających kluczowe znaczenie należy wymienić:
  • magazyn danych klasy surveillance ograniczający zjawisko utraty klatek wideo,
  • konstrukcję specjalnie zaprojektowaną do systemów monitoringu wizyjnego,
  • algorytmy buforowania dostosowane do wymagań środowisk monitoringu, charakteryzujących się dużą intensywnością operacji zapisu, niską szybkością transmisji danych (bit rate) i dużą liczbą jednoczesnych strumieni,
  • zmianę priorytetu alokacji zapisu i zapobiegawcze algorytmy buforowania,
  • obsługę transmisji strumieniowej TLER i ATA.

 

W rejestratorach wykorzystujących więcej dysków, nagrywanie odbywa się zwykle na jednym z nich, podczas gdy pozostałe są w stanie uśpienia. Pobór mocy dysku WD40PURX w stanie uśpienia to jedynie 0.4W, co w stosunku do standardowych dysków stanowi 40% poboru mocy w tym trybie.
Dyski twarde WD PURPLE objęte są trzyletnią gwarancją producenta. Należy zwrócić uwagę na roczne obciążenie dysku zapisem wynoszące 60TB. Dla aplikacji wymagających większego obciążenia należy wybrać dyski serii RED.
Dane techniczne
Nazwa Western Digital 4TB 3.5" PURPLE
Kod 14153
Model WD40PURX
Interfejs SATA III
Rodzina Purple
Pojemność 4 TB
Rozmiar 3,5''
Pamięć podręczna 64MB
Średni pobór mocy:  
   Odczyt / Zapis
   Bezczynny
   Uśpiony

 

5,1 W
4,5 W
0,4 W

Emisja hałasu: Bezczynny
    Tryb cichej pracy
25 dBA
26 dBA
Masa 0,68 kg
Uwagi dedykowany do CCTV

6 innych produktów w tej samej kategorii: