kliknij  Wizfon.pl

PRODUKTY

Wiadomości

Ostatnio przeglądane

MIERNIK DSM-31  SAT+DVB-T Zobacz większe

MIERNIK DSM-31 SAT+DVB-T

01966

Nowy produkt

Więcej informacji

Uniwersalny miernik instalatora DSM 31
Widok miernika DSM-31

Uniwersalny miernik instalatora DSM 31
Widok urządzenia od strony złącz
Uniwersalny miernik instalatora DSM 31
Widok z tyłu
Miernik DSM-31 jest uniwersalnym urządzeniem przeznaczonym dla instalatorów wykonujących instalacje TV. Ze względu na prostą obsługę można go również polecić każdej osobie pragnącej samodzielnie wykonać taką instalację. Miernik służy do ustawienia anten satelitarnych, anten telewizji naziemnej oraz identyfikacji kabli koncentrycznych. Dodatkowo, urządzenie mierzy prąd i napięcie w danej linii. Przy użyciu sumatora fonii (w komplecie) można zidentyfikować dowolnego satelitę.
Uniwersalny miernik instalatora DSM 31
W komplecie: mini - słuchawki, sumator fonii, znaczniki kabli 4 szt.

Miernik posiada trzy podstawowe tryby pracy:
 • Tryb SAT1 - szerokopasmowy pomiar telewizji satelitarnej (analogowa, DVB-S, DVB-S2),
 • Tryb TV naziemna - szerokopasmowy pomiar sygnału telewizji naziemnej (460-860 MHz: analogowa, DVB-T),
 • Tryb Identyfikacja Kabla - identyfikacja maksymalnie 8 różnych kabli koncentrycznych.
Tryb "SAT1"
Szerokopasmowy pomiar sygnału TV SAT- analog, DVBS, DVBS2.
 • Funkcja PEAK HOLD - zatrzymanie na wyświetlaczu wartości maksymalnej.
 • BEEP - narastający sygnał dźwiękowy wraz z poziomem sygnału.
 • Pomiar napięcia w linii z dokładnością 0,1V. Bardzo przydatna funkcja umożliwiająca np. ocenę poprawności napięć przy obu polaryzacjach. Przy spadkach napięć np. na kablu, złączach, multiswitchu, konwerter może dostawać zbyt niskie napięcie i nie załączać górnego pasma.
 • Pomiar prądu w linii z dokładnością 1mA pozwala na ocenę poprawności połączeń i pracy konwertera oraz innych urządzeń zasilanych przez kabel koncentryczny (wzmacniacze, obrotnice, zwrotnice).
 • Wskaźnik polaryzacji V / H , oraz sygnału 22kHz, górne i dolne pasmo (Lo / Hi).
 • Podłączając: sumator fonii do tunera na wejście antenowe (z pomocą przejścia wt.F/wt.F) i wyjście fonii oraz słuchawki do miernika, instalator weryfikuje poprawność ustawienia anteny po słyszanym dźwięku wybranego na tunerze programu.
 • W trybie SAT1 FINE miernik jest bardzo czuły i umożliwia precyzyjne ustawienie anteny SAT. Funkcja ta jest najczęściej wykorzystywana do śledzenia poziomu sygnału przy końcowym dokręcaniu śrub mocowania anteny.
Tryb "TV naziemna"
Szerokopasmowy pomiar sygnału TV (460 - 860MHz) - analogowa, DVB-T, DVB-T2.
 • Funkcja PEAK HOLD - zatrzymanie na wyświetlaczu wartości maksymalnej.
 • Pomiar napięcia i prądu w linii z dokładnością odpowiednio 0,1V i 1mA. Bardzo przydatna funkcja umożliwiająca ocenę poprawności połączeń i pracy urządzeń zasilanych przez kabel koncentryczny (wzmacniacze, obrotnice, zwrotnice).
 • Używając przycisku FINE można wybrać jeden z dwóch pomiarów: silny sygnał lub słaby sygnał (załączony wewnętrzny wzmacniacz miernika).

Tryb "Identyfikacja Kabla"
W tym trybie użytkownik zidentyfikować może kable koncentryczne. Służą do tego znaczniki kabli (4 sztuki w komplecie). Dodatkowo miernik rozpoznaje przerwę i zwarcie na kablu.

W trybie SAT miernik wymaga podłączenia zasilania do konwertera anteny SAT (tunera SAT, zasilacza lub akumulatora do wejścia oznaczonego TUNER). W trybie TV naziemnej miernik nie podaje własnego zasilania do ewentualnego wzmacniacza. Jeżeli antena TV posiada wzmacniacz należy podłączyć zewnętrzny zasilacz lub akumulator do wejścia TUNER. Miernik zasilany jest z 9V baterii koniecznej tylko przy pracy w trybie Identyfikacja Kabli. Stan zużycia baterii jest stale monitorowany przez miernik – wskaźnik STAN BATERII.

30 innych produktów w tej samej kategorii: